Dva a viac je viac ako dva a menej

Autor: Matúš Uriga | 25.3.2012 o 18:07 | (upravené 25.3.2012 o 20:15) Karma článku: 5,87 | Prečítané:  373x

Opäť sa mi podaril zložitý názov na moje smiešne názory na realitu.  Pomaly sa blíži koniec víkendu, ktorý považujem za veľmi úspešný. Myslím, že názov vysvetlím ihneď, aby ten kto to chcel pochopiť nemusel čítať celý blog. Určite nechcem dopadnúť, ako niektorí rečníci /hádajte kde asi/, ktorí rozprávajú 20 minút o tom, čo môžu povedať piatimi vetami a tým stráca kvôli času hodnota myšlienky. Mohol som si to dnes porovnať. Na mojej "stretávke" o 6.00 hod. bola myšlienka podaná piatimi vetami a bola super. Na "stretávke" o 8.00 hod. ktorej sa zúčastnila moja manželka bola myšlienka podávaná plus mínus 20 minút a pomaly sa jej hodnota strácala. Keď sú dvaja spolu, stále sú to iba dvaja. Keď spolu komunikujú láskou, dopĺňajú sa, usmejú sa na seba, z ich spojenia je krásny akord. Každý akord má minimálne tri tóny. Ten tretí tón je .../Dajte si tam koho chcete-podmienka niečo úžasné/.Keď sú však dvaja spolu, a stráca sa signál medzi nimi, je to oveľa menej. Stačí, že len jeden tón je falošný, ten druhý sa môže snažiť ako chce. A ani ten tretí tón do akordu /môže sa tiež snažiť ako chce/ nezariadi, aby akord vytvoril uchu lahodiacu súhru sŕdc.

Niečo ako omáčka: Vďaka tlaku krásneho počasia  sa manžel s  úžasnou manželkou rozhodli, že dajú dokopy časť záhradky pred domom.  Sobotné ráno začalo tým, že manžel dostal raňajky do postele. Manželka s deťmi si privstali, aby mu urobili toto nádherné prekvapenie .  Oveľa viac nakŕmili  šťastnú dušu manžela a otca týmto prekvapením, ako telo . Už tu sa potvrdilo: "Dva a viac je viac ako dva a menej". Celé dva dni sa niesli v tomto duchu. Rozdelím si to podľa jednoduchej matematiky. Čoho bude viac vyhráva.

Dva a viac je viac ako dva a menej:

1.Raňajky od manželky a detí...VIAC

2. Spoločná zhoda pri tvorbe záhradky... VIAC

3. Malá ješitnosť pri spoločnej práci z manželovej strany... Menej

4. Spoločná večera s milovanými osobami ... VIAC

5. Spoločný obed s milovanými osobami ... VIAC

6. Spoločná modlitba /večera, bed, raňajky, večer/... VIAC

Výsledok: 5:1- v prospech domácich.

Našiel som synonymum na slovo "VIAC".

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?